Güncel Haberler

Deprem Yardım Parası Nasıl Alınır? Deprem Yardım Parası Nereden Alınır?

Deprem Yardım Parası Nasıl Alınır? Deprem Yardım Parası Nereden Alınır? Cumhurbaşkanı Erdoğan, son depremin etkilediği 10 ilde yaşayanlara 10 bin TL yardım yapılacağını açıkladı. Yardımın nasıl alınacağı ve ne zaman verileceği gibi ayrıntılar ise merak konusu oldu. Bu konuda bilgi veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 10 bin TL yardımın detaylarını paylaştı.

Deprem Yardım Parası Nasıl Alınır?

Depremde zarar gören ailelere verilecek olan 10 bin TL yardım parası, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. Hesaplara aktarılacak olan bu yardım, deprem nedeniyle mağdur olan ailelere bir destek olarak sunulacak. Ödemeler için e-Devlet’ten başvuru şartı aranmamakta olup, destek ödemelerinin Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan vatandaşların doğrudan hesabına, hesabı bulunmayanların ise TC kimlik numaralarına yapılacağı kaydedildi. Depremzedeler için 10 TL yardım parası ödenecek! 10 bin TL yardım nasıl alınır, başvurular e-Devlet’ten mi, nereden yapılacak? 10 bin TL deprem yardım parası ödemesi ne zaman?

10 BİN TL DEPREM YARDIMI ÖDEMESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

DHA’nın haberine göre; AFAD, Kahramanmaraş merkezli depremlerde konutları hasar gören depremzedelere yönelik verilecek 10 bin lira tutarındaki ‘Hane Başı Destek Ödemeleri’nin başladığını duyurdu. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından konutları hasar gören depremzedelere yönelik verilecek olan 10 bin lira tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri yapılmaya başlandı. Konuyla ilgili AFAD’dan yapılan yazılı açıklamada, hasar tespit çalışmalarının sahada devam ettiğini, çalışmalar sonuçlandıkça ödemelerin yapılacağı bildirildi. Ödemelerin AFAD, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliği ile kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştirildiği belirtilirken, şu ana kadar 337 bin 933 hanede hasar tespitin tamamlanarak ödemelere başlandığı duyuruldu.

E-Devlet başvurusu gerektirmeyen ve Ziraat Bankası hesabı olan vatandaşların doğrudan hesaplarına, olmayanların ise TC kimlik numaralarına ödeme yapılacağı belirtildi.

Kahramanmaraş merkezli iki deprem sonrasında evleri hasar gören depremzedelere yönelik Hane Başı Destek Ödemeleri başlatıldı. AFAD tarafından yapılan açıklamada, hasar tespit çalışmalarının devam ettiği ve sonuçlandıkça ödemelerin yapılacağı ifade edildi. Ödemeler, AFAD, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliği ile kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verileri dikkate alınarak gerçekleştiriliyor. Şu ana kadar 337 bin 933 hanede hasar tespiti tamamlandı ve ödemeler yapılma sürecine geçildi.

Ziraat Bankası Müşterileri Mobil Bankacılık Aracılığıyla Yardım Parası Sorgulayabilir

Ziraat Bankası, müşterilerinin mobil bankacılık uygulaması üzerinden hesaplarına para yatırılıp yatırılmadığını anlık olarak kontrol etmelerine imkan tanıyor. Bu sayede müşteriler, günün her saatinde hesaplarına yapılan tüm işlemleri rahatlıkla takip edebilirler.

Ziraat Mobil uygulaması, Google Play Store ya da Apple Store aracılığıyla kolayca indirilebilir. Uygulama sayesinde müşteriler, sadece yardım parası sorgulama işlemlerini değil, aynı zamanda eft, havale ve birçok bankacılık işlemini de gerçekleştirebilirler.

Ziraat Bankası Yardım Parası Sorgulama İnternet Bankacılığı ile de Yapılabilir

Müşteriler ayrıca, hesaplarına yatırılan paraları ve yatırılan bu paraların kimler ya da hangi kurumlar tarafından yapıldığını, internet bankacılığı sayesinde de rahatlıkla görüntüleyebilirler. Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yaparak, TC kimlik numarası ve şifre bilgileri ile sisteme erişebilirler.

Yardım parası sorgulama işlemi, bireysel.ziraatbank.com.tr linki üzerinden gerçekleştirilebilir. Müşteriler, hesaplarına yatırılan tüm paralar hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşarak, tüm bankacılık işlemlerini kolaylıkla takip edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir